Безкоштовне навчання

Безкоштовне навчання в Польщі після 9 класу

Загальні умови для вступу: вступ на 1-ий курс навчання відбувається після закінчення 9-го або 10-го класу української школи.

Термін навчання: 3 роки - ліцей, 4 роки – технікум.

Мова навчання – польська (не нижче рівня А2).

Для уточнення інформації просимо звертатись до нашого менеджера за телефоном:

067-707-02-50

Умови вступу на безкоштовне навчання у Польщі:

Вступ в польські гімназії, ліцеї та технікуми відбувається без вступних екзаменів. Дирекція школи приймає рішення про прийняття учня на навчання згідно з середнім балом оцінок в атестаті. Екзамени при вступі можуть відбуватись тільки у разі подачі заявки на навчання в школи із двомовним типом викладання (не польською). Для вступу достатньо базових знань польської мови на рівні не нижче А2 (краще В1) та середнього балу в атестаті не нижче 8, або ж оцінки за вибраними профільними предметами на рівні 8-9 балів, за іншими предметами можуть допускатись нижчі.

Якщо рівень знання польської мови у вашої дитини недостатній, у нас ви можете записатись на інтенсивне заняття за тел. +38 (098) 203 95 28. При зверненні обов’язково просимо уточняти, що це інтенсиви щодо навчання після 9-го класу.

Умови навчання в Польщі та вибір навчального закладу:

Ліцей – це один із двох варіантів який можуть обрати учні після закінчення гімназії (випускники 9-го класу української школи).

Перший рік навчання – закладає основу для подальшого профільного навчання.

З другого року учні обирають від 2 до 4 предметів для поглибленого вивчення.

Наприкінці третього року учні можуть, але не зобов’язані здавати іспити (матура), при тому, свідоцтво здачі цих іспитів необхідне для вступу до Вищих навчальних закладів Польщі. Іспит складається з обов’язкових предметів (математика, польська мова, сучасна іноземна мова) та додаткових предметів (ті, які вивчалися поглиблено протягом останніх двох років ліцею.

У технікумі, наприкінці 4-го року учні мають право здавати загальнодержавний іспит «матуру», та кваліфікаційний іспит з обраної спеціальності для підтвердження освітнього рівня «технік». До загальних предметів які вивчаються як в ліцеях так і в технікумах, до останнього додаються теоретичні та практичні поглиблення предметів з обраної спеціальності. 

Освіта відбувається за двома напрямками:

Загальна освіта - близько 65% часу викладання виділяється на освіту, і це те ж саме, що і в загальноосвітній середній школі.

Професійна освіта - близько 35% навчального часу витрачається на освіту, у тому числі на 1/3 практичних занять та стажування.

В більшості випадків технікуми допомагають працевлаштуватись на теренах країни.

Робота в Польщі після завершення навчання:

Слід відзначити, що по завершенню навчання в середньо-освітніх стаціонарних закладах вам не потрібно буде виробляти дозвіл на працевлаштування в Польщі.  Також, існують спеціальні консультанти по працевлаштуванню, що допоможуть знайти роботу абсолютно безкоштовно.

Умови проживання:

Проживання в гуртожитку – від 110 злотих/міс.

Зручності у коридорі або в кімнатах; повноцінна кухня або кухонний куток; тренажерний зал, спортивний майданчик.

Харчування – від 12 злотих/день.

Документи для вступу в ліцей або технікум в Польщі:

  • свідоцтво про народження
  • проїзний документ (закордонний паспорт)
  • атестат
  • додаток до атестату
  • медична довідка 086у
  • фотографії 3,5х4,5 см
  • анкетні дані

Опікун, що представляє інтереси дитини в державних та інших закладах:

Увага! В Польщі обов’язковою умовою при вступі в ліцей або технікум є наявність опікуна.

Опікун правний, так називається такий представник в Польщі, це не формальний представник, а довірена особа батьків, яка підтримує постійний контакт з ними, з їх дитиною, з дирекцією Школи та шкільного гуртожитку. Опікун виступає від імені батьків та представляє інтереси дитини в державних та інших закладах, де вимагається присутність батьків, в першу чергу в установах освіти та медичної допомоги, в органах державного управління та місцевого самоврядування.

Опікун допомагає дитині вирішувати проблеми, пов’язані з навчанням та проживанням в новій країні,  підтримує трьохсторонній контакт між батьками, дитиною і державними закладами. Він відвідує батьківські збори, приїжджає в гуртожиток та Школу на вимогу адміністрацій у випадку нестандартних ситуацій, відвідує разом з дитиною медичний заклад у випадку проблем зі здоров’ям, контролює поведінку дитини, передає всю отриману інформацію батькам, заповнює та підписує всі необхідні для навчання, проживання та інші документи (так як неповнолітній учень не має права самостійно підписувати документи). Всі свої дії та рішення опікун правний погоджує з батьками дитини.

Освітній тур для батьків навчальними закладами Польщі:

До уваги батьків! Є можливість освітнього туру навчальними закладами Польщі, при достатній кількості заявок.

Для уточнення інформації просимо звертатись до нашого менеджера за телефоном:

067-707-02-50