Замовте розмову з менеджером

Загальна інформація

Абітурієнтом вищого навчального закладу в Польщі може стати кожен, хто отримав повну середню освіту. Ці заклади можуть називатися Університетом, Академією чи Вищою Школою – суті це не змінює.

Дипломи польських ВНЗ визнаються на території усього Європейського Союзу. А його наявність ліквідує потребу у вироблені дозволу на працю в Польщі.

Умови вступу

 1. Закінчена середня освіта
 2. Правильно підготовлений пакет документів
 3. Знання польської мови на рівні В1
 4. Оплата рекрутаційного (вступного) внеску
 5. Співбесіда або тестування (для деяких спеціальностей та університетів)

Форми навчання

Безкоштовна форма навчання можлива в державних університетах для громадян та резидентів Польщі, та осіб з Картою Поляка. Вони беруть участь у конкурсі, який відрізняється в залежності від закладу, спеціальності, року вступу.

Платна форма навчання присутня у всіх ВНЗ – приватних та державних. Ця форма є для тих абітурієнтів, хто не є польським громадянином, резидентом або власником Карти Поляка, а також для тих абітурієнтів, хто не зміг або не захотів вступити на безкоштовну форму навчання. Вступ на платну форму навчання передбачає набагато менше вимог до абітурієнта. Студенти з України найчастіше навчаються саме на цій формі.

Послідовність вступу з Білим Орлом

4information

1. Консультація

2edit

2. Підписання договору

12rating

3. Вибір університету та форми навчання

6resume

4. Формування пакету документів для вступу

9profiles

5. Подача документів

8hand

6. Оплата вступного внеску

1eye

7. Розгляд документів абітурієнта приймальною комісією

10interview

8. Співбесіда, тестування (в разі необхідності)

13quality

9. Отримання інформації про результати рекрутації

7appointment

10. Отримання підтверджуючого документа про зарахування в університет

home

11. Бронювання місця в гуртожитку

id-card

12. Виготовлення студентської візи

home-insurance

13. Поселення в гуртожиток

11interview

14. Початок занять

Вибір навчального закладу

Як обрати навчальний заклад?

 1. Потрібно обрати майбутню спеціальність.
 2. Потрібно визначитися з бюджетом навчання.
 3. Потрібно обрати 2-3 бажаних міста для навчання.
 4. Обрати Університети з самим високим рейтингом, у відповідності від 3-х попередніх відповідей.
 5. Зробити остаточний вибір, обравши найбільш відповідний для себе варіант.

Майбутня спеціальність – найважчий вибір. Якщо Вам важко визначитися з майбутньою спеціальністю – запрошуємо переглянути відео зверху.

Бюджет навчання – це питання, яке найбільше хвилює батьків. Він складається з видатків на навчання та видатків на побут. Мінімальний бюджет місячного побуту студента в Польщі складає 1100 злотих на місяць, вартість навчання в хороших вузах починається приблизно з 5000 злотих на рік. Більше в відео зверху.

Чи може студент підробляти? Так! Студенти можуть офіційно працювати, щоправда, є певні обмеження. Студент може офіційно працювати не більше 4 годин в день, а години праці не можуть співпадати з годинами навчання.

Вибір міста для навчання

Багато, хто не знайомий з Польщею близько, думає, що не має значення, де навчатися, аби у Польщі). Ми рекомендуємо для навчання обирати наступні міста: Варшава, Вроцлав, Гданськ (Гданськ, Гдиня, Сопот –Труймясто), Краків, Познань.

Який університет обрати – приватний чи державний? Для тих, хто буде навчатися на платній формі вирішального значення це не має. Важливим моментом для нас є профільність університету, його репутація, а також, відгуки студентів та випускників, роботодавців. Наприклад, ми переконані, що економіку краще вивчати в економічному університеті, а на програміста навчатися на політехниці, а не в аграрному. В загальному, державні заклади є більш рейтинговими, але є і досить потужні приватні університети.

Остаточний вибір. Остаточний вибір університету ми проводимо спільно з абітурієнтом та батьками. Це самий важливий та доленосний момент. Він має базуватися на:

 • Обраній спеціальності
 • Обраному місту
 • Фінансовими можливостями
 • Рейтингу університету
 • Відгукам студентів та роботодавців

З власниками Карт Поляка робота є складнішою, оскільки абітурієнти цієї категорії беруть участь в конкурсі. (Особливості вступу для власників Карти Поляка – відео зверху). Тому, деколи, для них ми разом обираємо декілька варіантів, і подаємо документи в декілька закладів.

Вартість послуг:

Вступ – (підбір вузу, підготовка документів, заповнення усіх реєстраційних документів, апостилізація, присяжний переклад, сформування та виконання оплати реестраційної оплати, отримання результатів вступу, весь процес взаємодії з навчальним закладом – дзвінки, переписка, листування, формування пакету на вироблення студентської візи):

 • приватні ВНЗ – 250 у.о.*
 • державні ВНЗ – 300 євро у.о.*

Кожен додатковий напрямок – 40 у.о.*

Гуртожиток (бронювання гуртожитку, формування пакету (а деколи він більший за обсягом, ніж пакет на вступ) – 30 у.о.*

*у.о. – грошовий еквівалент євро у гривні за комерційним курсом продажу Приватбанку на день операції

До видатків абітурієнтів, котрі не мають Карти Поляка слід додати медичне страхування (приблизно 550 злотих на рік) та оплату послуг візового центру 19,5 євро.