Замовте розмову з менеджером

Особливості навчання після 9 класу в Польщі

Навчання після отримання базової середньої освіти в Польщі учні продовжують в професійних школах, ліцеях та технікумах.

Така освіта в державних закладах є безкоштовною, а витрати на харчування та проживання частково покриваються органами державної влади та місцевого самоврядування. Зарахування в ці заклади відбувається на підставі оцінок з атестату, додатковим аргументом можуть бути грамоти та відзнаки, призові місця на олімпіадах та інше. Обов’язковою умовою є наявність опікуна на території Польщі. Давайте розглянемо усе по порядку.

Типи навчальнх закладів

Професійна школа. Навчання триває 4 роки. Учень отримує конкретну професію (наприклад, ювелір), але не здає Екзамен зрілості (Matura), а от же, не зможе продовжити навчання в університеті.

Ліцей. Навчання триває 4 роки та закінчується Матурою. Учень отримує повну середню освіту та може продовжити навчання в Університеті (3,5-6 років) або Школі Поліцеальній (1-2 роки, у більшості випадків є безкоштовною). Ліцеї можуть бути як загальноосвітніми, так і мати конкретне спрямування: хімічно-біологічний, точних наук, спортивний та інші. Наприклад, майбутній молодший медичний персонал, спочатку навчається в ліцеї, а потім від року до двох – у школі поліцеальній, в якій отримує вже конкретну медичну професію. Також є ліцеї при деяких університетах – наприклад, Політехніці або Академії Суспільних Наук і т. і. Навчання в ліцеях серед українських абітурієнтів найчастіше обирають власники Карти Поляка, майбутні медики, спортсмени, інші.

Технікуми. Найбільш популярний варіант навчання серед українських абітурієнтів. Навчання триває 5 років (2019 останній рік рекрутації, коли навчання триває 4 роки). Навчання закінчується Матурою (щось подібне до ЗНО), а отже дає можливість продовжити навчання в Університеті. Але крім цього, випускник технікуму отримує спеціальність, з якою може працевлаштовуватись на території Польщі без дозволів на працю, а цей диплом визнається в ЄС. Набір спеціальностей, які пропонують технікуми є дуже широким: програмування, веб-дизайн, кулінарія, готельно-ресторанна справа, мехатроніка, ветеренарія, рекламна справа, логістика, відновлювальна енергетика, ландшафтний дизайн, коневодство, візаж та багато інших цікавих, перспективних спеціальностей.

Умови вступу

 1. Наявність атестату та додатку про закінчення 9 класу
 2. Медична довідка 086-О з випискою про щеплення
 3. Сертифікат на знання польської мови мінімум на рівні А2 ( рекомендований рівень – В1 або В2)
 4. Наявність умови з опікуном на території РП
 5. Правильно підготовлений та адаптований пакет вищезазначених документів

Вартість навчаннянавчання в державних ліцеях та технікумах для випускників 9 класу є безкоштовним.

Опікун  – це повнолітня особа, котра є резидентом Польщі, та бере на себе обов’язки представництва інтересів дитини. Ми противники формального опікунства, коли опікун є лише на папері. Адже дитині потрібен час на адаптацію. Опікун тримає фактичний зв’язок між студентом, класним керівником, вихователем з гуртожитку та батьками. Він бере участь від імені батьків в батьківських зборах, у разі потреби – підписує відповідні документи в лікарні, навчальному закладі, поліції і т. д. Для прикладу скажемо, що навіть обов’язковий медогляд раз в півроку має відбуватися при участі батьків або опікуна. Вартість послуг професійних опікунів в Польщі складає приблизно 200-300 євро на рік.

Зазначимо, опікуни не являються працівниками нашого закладу.

Проживання. Студенти, котрі зараховані на навчання, мають право на місце в гуртожитку. Гуртожитки відрізняються між собою, але є Спільні риси – наявність цілодобової охорони, вихователів. В більшості випадків студенти проживають в кімнатах по троє. В кімнаті є ліжка, стіл, умивальник, елементарні меблі. На поверсі є туалети та душові, в гуртожитку є кухні і пральня. Звичайно, гуртожитки можуть відрізнятися між собою. Проживання в гуртожитках є дотаційним, і студентам воно коштує в середньому 100-150 злотих на місяць.

Харчування. В більшості гуртожитків є свої їдальні, котрі працюють з 6.00 до 20.30. Харчування в таких їдальнях теж є дотаційним. Вартість повноцінного триразового харчування складає 12-14 злотих в день.

Підручники. Вартість комплекту нових підручників на курс складає 500-700 злотих, бувших у користуванні – порядку 300 злотих. Але на наступний рік їх можна продати тим, хто молодший на курс)

Страхування. Медичне страхування для студента ( не плутати зі страхуванням від нещасних випадків!) коштує приблизно 550 злотих на рік.

Інші витрати. До них відносяться проїзний місячний абонемент на усі види громадського міського транспорту – 45 злотих на місяць, витрати на харчування в суботу-неділю (їдальні, як правило в ці дні не працюють, але студенти самостійно готують собі на кухнях гуртожитку), кишенькові витрати. Разом місячні витрати студента технікуму або ліцею можуть бути близько 700 – 800 злотих на місяць. При нинішньому курсі злотого до гривні це 5000 – 6000 грн/місяць. Зазначимо лише, що витрати пов’язані з навчанням після 11 класу є на порядок вищими.

Перелік спеціальностей

Ми пропонуємо навчання у ліцеях та технікумах м. Лодзь на наступних напрямках:

 • Філологічний
 • Загальноосвітній
 • Мехатроніка (робототехніка, механіка та інформатика в одному)
 • Інформатика
 • Графічний дизайн
 • Логістика
 • Кулінарна справа
 • Менеджмент готельного та  ресторанного бізнесу
 • Спортивні напрямки (футбол, волейбол, дзюдо та багато інших)
 • Техніки відновлювальної енергетики
 • Візаж
 • Технік холодильного обладнання
 • Технік газового обладнання
 • Електротехнік
 • Автомеханік

Вартість послуг з повного супроводу абітурієнта

Вартість послуг з повного супроводу абітурієнта (підбір навчального закладу, підготовка пакету документів для вступу, подача документів, гуртожиток, пошук опікуна, допомога у вироблені студентської візи та ін.) - 390 євро ( у гривнях, по комерційному курсу ПриватБанку)